O nás

Společnost

Progres a inovace je to co nás popohání. Skrz roky vývoje designu, Freebordy byly navrhnuty a postaveny tak, aby se jezdilo na pozemních komunikacích jako na snowboardu.

Freebordy začaly být vyráběny v roce 1996 Steenem Strandem z Palo Alto(CA), když studoval magistra produkce designu na Stranfordské univerzitě. Steen chtěl najít způsob jak dostat snowboardy do ulic a začal vyvíjet prototypy skateboardů, které jsou schopni slidování a driftování jako na sněhu. Později patentoval svůj design a začal montovat a prodávat první Freebordy v roce 1997 z jeho garáže v San Francisku(CA). Od té doby se začaly Freebordy vyvíjet, byly lehčí , kratší a s vázáním.

Design a prototypy

První Freebordy napodobovaly výřez z snowboardů, aby umožnily carving, ale to stalo několik designových změn k vyrobení slidovýho pohybu. Steen si uvědomil, že je potřeba prostřední kolečko k směrovému zrychlení pro stabilitu(z počátku to byly chirurgické trubičky) a extra široké trucky. Steen si řekl, že prostřední kolečka by se mohly otáčet o 360 stupňů, tak zhotovil první testovací verzi, která jemu přinesla ovoce. Vyzkoušel hodně tvarů a velikostí a přišel na nejlepší řešení k jízdě na Freebordech.

Alfa 112cm byla prvním modelem Freebordu s dvojhrotou konstrukcí a vykrojením jako upravený snowboard. Taky byl vytvořen 110cm alfa model, alfa modely jezdili dobře, ale byly těžký a špatně se ovládaly. V roce 2001 se začaly vyrábět menší, lehčí a víc ovladatelnější 80cm Xpotent desky. Také tady na deskách byly Skyhook S1 vázání, které umožnilo lepší vliv při slidování a carvingování. Tato vázání se později vyvinula v S2. Odpověď na rostoucí poptávku a zvyšujícím požadavkům pro agresivnější jízdu, tak jsme vyvinuli v roce 2008 G3 treky s lepší odolností. Dneska desky se pohybují mezi 75-85cm z hybridního bambusovýho materiálu nebo sedmivrstevního Javoru.

Videa