VYSVĚTLENÍ freebordu

Naše poslání

Začali jsme chtít jezdit na snowboardech i v létě. Kdykoli a kdekoliv si budem přát. Tak jsme vyvinuli prkno, se kterým můžete jezdit na pozemních komunikacích. Jak se Freebord vyvíjel, tak se vyvíjely i naše cíle: přivést co nejvíce ovladatelnosti a schopnosti jezdit na pozemních komunikacích. Naši jezdci můžou slidovat, zpomalovat dokonce i kdykoliv zastavit. Můžete sjíždět ty nejstrmější ulice, velké otevřené cesty nebo nejužší uličky. Nad Freebordem máte takovou kontrolu, jakou si sami zvolíte.

freeboard

Design

Deska Freebordu připomíná velký skateboard. Pod deskou jsou čtyři pevně přidělaná kola, které po stranách přesahují desku. Tyhle kola představují simulaci okrajů snowboardu, které se používají ke carvingu. Navíc k těmto čtyřem kolečkům jsou přidělaná další dvě kolečka uprostřed desky, které jsou schopny se otáčet o 360 stupňů. Díky tomu, že se to chová jako snowboard, tak jste schopni zahájit sjezd v jakýmkoliv směru. Vázání je na vrchu desky, které dodává větší kontrolu nad deskou.

freeboard

Pokročilé ovládání – Freebord trucky (podvozků)

Jako u tradičních skateboardových trucků, Freebordový trucky jsou vyrobeny z hangáru a základny. Hangár na Freebordu je delší než na klasickým skatu, ale slouží ke stejnému účelu.

Unikátní jízda na Freebordu je kvůli prostřednímu otáčivému kolečku přidělanému na trucku na spodní desce. Prostřední kola leží níž než postranní kolečka, to vytváří mezeru mezi postranními kolečky a zemí . Tahle kombinace otočných a postranních koleček dává možnost carvingu a slidování.

Když řidič se převažuje na některou stranu, tak druhá strana koleček je ve vzduchu a deska může slidovat v určitém směru. Ve výsledku můžete zpomalovat, zastavovat , pilotovat desku úzkým terénem, otáčet nebo driftovat mezi výřezy .

S2 Úchyty

Freebordové úchyty jsou přidělány na vrchní části desky. Jako u snowboardů dodávají větší kontrolu nad prknem a dovoluje jezdci přecházet z předních kol na zadní hranu rychleji a s jistotou. A také poskytují větší vliv na postranní kolečka v případě, kdy chcete přibrzdit nebo zastavit.
Jsou rotačně a vertikálně nastavitelný a to umožňuje si přizpůsobit si vázaní, ale na rozdíl od snowboardových vázání, Freebordové vázání Vás nedrží napevno k desce. Klidně si můžete naskočit i vyskočit, kdykoliv to budete potřebovat.